warsztaty

Zapisy na warsztaty znajdują się w zakładce rezerwacja, przy zakupie biletu.
Każdy uczestnik konferencji może wziąć udział w dwóch warsztatach.
Ilość miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń (wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opłacenie konferencji).
Przy wyborze proszę o sprawdzenie godzin w jakich odbywają się wybrane warsztaty, tak aby zajęcia się nie nakładały.

Warsztaty prowadzone w języku angielskim będą tłumaczone na język polski

Harmonogram warsztatów
warsztaty

prowadzący warsztaty

prof. Erik Peper

OLEH HUKOVSKYY

tytuł warsztatu – „Kim jesteś”

O różnych poziomach naszych umiejętności rozwojowych, nazywanych aspektami ego w Bodynamic. Będziemy zgłębiać świadomość ciała, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowymi jednostkami i jakie role odgrywamy.

dr med Marzanna Radziszewska-Konopka

Na warsztatach w pierwszej kolejności pokaże psychobiologię na przykładach pacjentów z mojej praktyki, w drugiej części odpowiem na pytania uczestników.

Julianne Appel-Opper

Terapeuta i klient wywierają wpływ i poruszają się nawzajem. Te warsztaty pozwolą odkryć sposoby, w jakich terapeuta może pracować za pomocą komunikacji ciało-ciało. Dostrojenie cielesne terapeuty z językiem ciała klienta wraz ze świadomością własnych rezonansów fizycznych otwiera możliwości urzeczywistnienia interwencji i eksperymentów. Terapeuta pracuje z ruchem (nie dotykając klienta), dosięgająć w ten sposób ukrytą wiedzę relacyjną . Dzięki doświadczeniu jako psychoterapeuta i trener, Julianne oferuje bezpieczną i pełną szacunku przestrzeń do poszukiwania tych procesów przy użyciu ćwiczeń, pracy doświadczalnej, nadzoru na żywo, pokazów, małych grupowych prac.

dr Krystyna Boroń-Krupińska i Anna Zubrzycki

Podczas warsztatu możliwe będzie poznanie podejścia i praktyk w nurcie uważności I zastosowanie ich w pracy z ciałem. Sprawdzimy podstawy relacji umysł – ciało. Jakie są nasze nawyki, przekonania i nasza postawa wobec tego co się pojawia podczas ćwiczeń Pomocne w tym będą krótkie praktyki związane z ruchem, oddechem i pracą umysłu, które pozwolą na pełnię doświadczenia.
Skierowanie nieoceniającej, akceptującej uwagi na bieżące doświadczenie prowadzi do lepszego kontaktu ze swoim ciałem i umysłem, umożliwia pełniejsze i głębsze poznanie siebie.

Uważność (mindfulness) może Ci pomóc, kiedy np.:

ciągle się zamartwiasz, nie możesz przestać myśleć np. o pracy, problemach,
odczuwasz duży niepokój,
unikasz różnych sytuacji, bo boisz się konfrontacji lub wydaje Ci się, że się to nie uda, że nie dasz rady,
doświadczasz poczucia winy, wstydu, lęku,
nieustannie się martwisz o wyniki, o osiągnięcia, o to jak zostaniesz oceniona/y,
ciągle denerwujesz się na siebie i innych,
masz poczucie, że nie kontrolujesz swojego życia,
nie możesz się skoncentrować, czujesz, że utknąłeś/aś i nie możesz ruszyć z miejsca,
czujesz się poirytowana/y, zniecierpliwiona/y kiedy inni działają wolniej od Ciebie,
masz problemy ze snem, oddychaniem, dbaniem o swoje zdrowie.

Marzena Barszcz

Ja i moje zawieszenie emocji. Jak sobie pomóc?

Michael Mokrus

Połączenie, neuroafektywna regulacja i ucieleśnienie – model NARM dla uzdrawiania traumy rozwojowej.

Podejście NARM identyfikuje pięć podstawowych potrzeb biologicznych, które są kluczowe dla naszego fizycznego i emocjonalnego samopoczucia. Kiedy te podstawowe potrzeby nie są spełnione we wczesnym życiu, dzieci rozwijają adaptacyjne style przetrwania, aby poradzić sobie z głębokim poczuciem rozczarowania, izolacji i braku głębokiego wsparcia.
NARM odwołuje się do obszarów pracy z traumą relacyjną i związaną ze stylem przywiązania poprzez pracę z wczesnymi, nieświadomymi wzorcami odłączenia, które mają głęboki wpływ na poczucie tożsamości, emocje, fizyczność i zachowanie.
NARM, który jest zarówno podejściem psychodynamicznym jak i zorientowanym na ciało, zajmuje się jednocześnie zaburzeniami tożsamości i dysregulacją układu nerwowego, a także ich wzajemnym wpływem na siebie. Pracując relacyjnie w „tu i teraz”, NARM opiera się na modelach psychodynamicznych, takich jak przywiązanie i teoria relacji z obiektem, elementy Somatic Experiencing® oraz nie-zachodniej orientacji dotyczącej natury tożsamości.
Podejście NARM łączy w sobie podejście somatyczne i oparte na ciele (podejście dół-góra), jednocześnie pracując nad tożsamością klientów i dynamiką relacyjną (podejście góra-dół).

Małgorzata Bajko