PRELEGENCI

PROF. ERIK PEPER

Picture - Peper

Międzynarodowej sławy ekspert w dziedzinie zdrowia holistycznego, biofeedback’u i zarządzania stresem. Profesor na  Stanowym Uniwersytecie w San Francisco (SFSU), gdzie założył Instytut Studiów nad Zdrowiem Holistycznym, pierwszy holistyczny program zdrowia na uniwersytecie publicznym w Stanach Zjednoczonych.

Profesor Erik Peper jest prezesem Fundacji Biofeedbacku w Europie, byłym przewodniczącym Stowarzyszenia Psychofizjologii Stosowanej i Biofeedback oraz Towarzystwa Biofeedback w Kalifornii, w USA. Profesor Peper wykłada i uczy na całym świecie. Prowadzi praktykę biofeedback w BiofeedbackHealth w Berkeley w Kalifornii. Jest znanym specjalistą w dziedzinie zarządzania stresem i zdrowia w miejscu pracy. Ze swoim wykładami gościł m.in. krajach Azji, Stanów Zjednoczonych, jak również Europy. Jest autorem licznych książek i publikacji naukowych.


‘Wiekszość z nas nie jest świadoma jaki mamy potencjał i w jaki sposób ciało i umysł są ze sobą połączone. Jednym ze sposobów aby to połączenie zobaczyć jest użycie biofeedbacku. Biofeedback daje nam dwie ważne informacje. Po pierwsze pokazuje w jaki sposób to co myślimy wpływa na nasze ciało, a po drugie że MOŻEMY TO ZMIENIĆ.

To co do tej pory myślałem, że jest poza moją kontrolą nagle można zmienić. A to daje NADZIEJĘ. Tak samo jest z chorobą, jeżeli widzę jakie procesy do niej prowadzą, mogę na nie wpłynąć. Nie jesteśmy bezsilni.
Cierpienie wynika z antycypacji bólu, tam gdzie nie ma tego oczekiwania ból się nie pojawia, lub jest w dużej mierze ograniczony.

Eric Peper

Wykłady w języku angielskim tłumaczone na język polski.

KATARZYNA MILLER

Miller_Katarzyna

Psycholog, psychoterapeutka, felietonistka, nauczyciel akademicki.

Poprowadzi otwarcie konferencji.

Ukończyła filozofię i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni wykładowca na Gender Studies na UUW. Publikuje swoje felietony w czasopiśmie „Zwierciadło„. Prowadzi stałą audycję w Radiu Kolor.  Katarzyna Miller  jest autorką tomików wierszy:  „Stołeczek” (1993 r.,  wyd. Tikkun), „Ból jest jedwabiem” (1997 r., wyd. OPEN), „Fontanna miłości” ( 2011 r., wyd. Annagram) oraz książek:  „Chcę być kochana tak jak chcę” (z Ewą Konarowską,  2005 r., wyd. Feeria), „Bajki rozebrane” (z Tatianą Cichocką,  2010 r. wyd. Feeria), „Być kobietą i nie zwariować” (z Moniką Pawluczuk,  2010 r.,  wyd. WAB), „Nie bój się życia” (2010  r., wyd. Zwierciadło), „Porozmawiajmy o seksie” (z Olgą Haller, 2011 r. , wyd. Zwierciadło).

JULIANNE APPEL-OPPER

Portrait-Juliane-Appel-Opper

Julianne  Appel-Opper studiowała psychologię w Niemczech. Doświadczenie psychoterapeuty w dziedzinie Terapii Integracyjnej/Psychoterapii Gestalt zdobywała w niemieckim Instytucie Fritza Perlsa. Rozległe doświadczenia budowała pracując w klinikach psychosomatycznych.  Od 1999 roku prowadzi własną praktykę, najpierw w Wielkiej Brytanii, a od 2006 roku w Niemczech. Przez 12 lat mieszkała i pracowała we Francji, USA, Izraelu i Wielkiej Brytanii.

Wykłady w języku angielskim tłumaczone na język polski.

W 2002 r. uzyskała kwalifikację  superwizorskie na University of Birmingham w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku jest psychoterapeutą integralnym  Gestalt rekomendowanym przez UK Council of Psychoterapy. Była członkiem Continous Professional Development (CPD) w Dialogical Gestalt Psychotherapy oraz stałej grupy CPD skupiającej się na: pojęciach relacji międzyludzkich, psychoanalizy intersubiektywnej / psychoterapii i psychologicznych badań neurobiologicznych. W 2006 roku uzyskała kwalifikacje psychoterapeuty Psychological Psychotherapist, Approbation, Arzteintrag.
W latach 2004-2015 była wizytarorem, trenerem, wykładowcą i egzaminatorem w Instytucie Metanoia w Londynie, w Wielkiej Brytanii.
Od 2003 roku pracuje na arenie międzynarodowej jako trener.

dr n.med. MARZANNA RADZISZEWSKA-KONOPKA

indek1s

Jest lekarzem z trzydziestoletnią praktyką zawodową. Od dziewięciu lat
pracuje z emocjonalnymi przyczynami chorób integrując wiedzę z medycyny,
Totalnej biologii, Recall healing i Biologiki. W ramach indywidualnych
konsultacji pomaga pacjentom zrozumieć istotę choroby i rozwiązywać
trudne życiowe schematy. Propaguje psychobiologię poprzez warsztaty i
wykłady. Prowadzi Akademię Psychobiologii, w której przygotowuje do
pracy z emocjonalnymi przyczynami chorób.

Lekarz ze specjalizacją z laryngologii i audiologii. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących.
Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Jest członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange i członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog. Prowadzi Akademię Psychobiologii.

Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak, kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz wiele szkoleń związanych z uwalnianiem ograniczających przekonań. Od 2014 roku jest także certyfikowanym coachem ICC.

dr KRYSTYNA BOROŃ-KRUPIŃSKA

krystyna_boron_rupinska

Adiunkt w Zakładzie Technik Relaksacji i Ekspresji Ruchowej w Katedrze Nauk Humanistycznych i Promocji Zdrowia AWF Wrocław. Absolwentka kierunku Fizjoterapia i Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych. Uczestniczka licznych konferencji, staży i kursów doszkalających w zakresie rehabilitacji psychofizycznej, pracy z ciałem i rozwoju osobistego, w tym m.in. Medytacja uważności  – Mindfulness, Technika Alexandra, Body Mind Centering Metoda Feldenkreisa. Jej praca doktorska poświęcona była zagadnieniu bólu przewlekłego i możliwości jego łagodzenia metodami relaksacyjnymi wspierającymi proces leczenia. Zainteresowana metodami kształtującymi świadomość ciała i oceną ich skuteczności w interdyscyplinarnym podejściu do pacjenta. Doświadczenia zawodowe zdobyła w obszarze psychorehabilitacji w onkologii i opiece paliatywnej Autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu zastosowania różnych metod integrujących umysł i ciało w kształtowaniu dobrostanu psychofizycznego. Zainteresowana zagadnieniami dotyczącymi świadomości ciała, holistycznego podejścia w terapii i rehabilitacji, profilaktyki chorób psychosomatycznych. Certyfikowany trener Mindfulness i Compassion, superwizor asystujący w kursach Mindfulness Association Polska.

ANNA ZUBRZYCKI

images

Aktorka. Wykłada aktorstwo oraz emisję głosu w Polsce i zagranicą. Wychowała się w Australii. Tam też zdobyła wykształcenie. W Polsce przez blisko 40 lat pracowała jako aktorka i pedagożka. Była członkinią-założycielką i główną aktorką Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (1977–1992). Wraz z Grzegorzem Bralem, założyła we Wrocławiu Teatr Pieśni Kozła, w którym najważniejsze są praca zespołowa i innowacyjny trening aktorski. Doceniana przez krytyków, współpracowników, artystów oraz widzów, zdobywczyni licznych nagród i nominacji, w tym nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 roku za wkład w rozwój polskiej kultury. Do 2014 roku była główną aktorką i dyrektorką artystyczną zespołu, a także liderką dwuletniego magisterskiego programu aktorskiego. Uczy aktorów, jak nawiązać kontakt ze źródłem głosu (w śpiewie i mowie) i jak go wykorzystać jako podstawę budowania silnej, autentycznej i odważnej obecności na scenie. Założycielka Fundacji Voices.

MICHAEL MOKRUS

vibodha1

Akredytowany nauczyciel NARM (NeuroAffective Relational Model™)licencjonowany terapeuta i superwizor metod Somatic Experiencing i NARM.

Studiował filologie angielską, niemiecką, politologię i medycynę. Szkoli się w różnych metodach psychoterapii ciała. Ukończył szkolenia z zakresu terapii psychodynamicznej, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz integralnej psychoterapii somatycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w medytacji i praktyce mindfulness. Akredytowany nauczyciel NARM, licencjonowany terapeuta i superwizor metod Somatic Experiencing i NARM. Od ponad 25 lat aktywnie pracujący trener podczas różnego rodzaju kursów psychoterapii ciała, pracy indywidualnej oraz nadzoru w praktyce prywatnej.

Wykłady w języku angielskim tłumaczone na język polski.

MARZENA BARSZCZ

indeks

Psychoterapeutka , fizjoterapeutka. W pracy terapeutycznej posługuje się analizą bioenergetyczną Aleksandra Lowena. Ukończyła m.in. Certified Training Program the Florida Society for Bioenergetic Analysis.

Jej korzenie pracy z człowiekiem wywodzą się z podejścia medycznego. Miała nauczycieli, którzy widzieli człowieka jako jedność, uwzględniając wpływ psychogenności na równi z innymi czynnikami. Zasiało to w niej ziarno, które z czasem kiełkując dało możliwość, by sięgnąć dalej, najpierw po książki Aleksandra Lowena, później po doświadczenie własne w bioenergetyce. To pozwoliło jej  dotknąć siebie, tak jak nigdy dotąd, znajdując takie połączenie, za jakim tęskniłam i rozwijając relację w sobie, która daje oparcie.

OLEH HUKOVSKYY

oleg-gukovskiy300

Oleh Hukovskyy, ukraiński psychiatra, psychoterapeuta, praktyk Bodynamic, superwizor. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego (EPA), sekcja „Telemental Psychoterapii”. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii zorientowanej na ciało (EABP).
Przez ostatnie 3 lata pracował ze straumatyzowanymi weteranami, wolontariuszami, cywilami. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapii zorientowanej na ciało.

MARTA KUŁAGA

Marta-Kulaga-e1494165154347

Motto

Wizja bez działania to tylko marzenie.
Działanie bez wizji to tylko sposób na zabicie czasu.
Wizja w połączeniu z działaniem może zmienić świat.
Joel Barker

Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (www.cnvc.org), coacherka (2013-2014 Szkoła Profesjonalnego Coachingu, 2015 Coaching oparty na Potrzebach), absolwentka Szkoły Trenerów komunikacji opartej na empatii (2010 – 2013), mediatorka (2016  2017 Kurs mediacji). Swój warsztat i świadomość nieustannie pogłębia dzięki uczestnictwu w warsztatach z wieloma trenerami: Miki Kashtan, Sarah Peyton, Pernille Plantener, Liv Larsson, Kay Rung, Yoram Mozenson, Frank and Gundi Gaschler

Od 2000 roku prowadzi Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Krasnal w Krakowie, aktywnie działając na rzecz wprowadzania jakości empatii w edukację, budowania społeczności i relacji opartych na szacunku i zrozumieniu pomiędzy dziećmi, nauczycielami i rodzicami.

Od 2016 współtworzy firmę Leance, która ma ambicje tworzyć środowisko pracy oparte na paradygmacie współpracy, współdecydowania i współodpowiedzialności. Wierzy, że zmiana środowiska pracy na takie, w którym doświadczamy radości i spełnienia jest możliwa. Aktywnie współtworzy krakowską i ogólnopolską społeczność NVC, doświadczając inspiracji i radości z kontaktów z ludźmi o podobnym systemie wartości.

Działania w sferze publicznej obejmują wystąpienia i warsztaty na konferencjach trenerskich, coachingowych, edukacyjnych (m. in. Empatyczna edukacja Empatyczna Polska) oraz inicjatywach takich jak  Małopolski Tydzień Innowacji, czy  Tydzień Przedsiębiorczości

Współpracuje z firmami we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy, która ma na celu poprawę efektywności komunikacji, budowanie relacji opartych na wzajemnym szacunku oraz polepszanie współpracy w zespołach. Wdraża kulturę feedbacku opartą na dialogu, która w dłuższej perspektywie może zaowocować zmianą kultury organizacji.

U podstaw jej działań leży przekonanie, że to  miękkie kompetencje społeczne decydują o możliwości wykorzystania potencjału wiedzy i inteligencji, a dynamiczny świat, pozbawiony pewników i dogmatów, stawia każdego przed koniecznością dokonywania nieustannych wyborów i stwarza możliwość wzięcia odpowiedzialności za kształt i sens własnego życia zarówno zawodowego, jak i osobistego.   W ramach Szkoły Trenerów prowadzi moduły dotyczące Porozumienia bez Przemocy w aspekcie systemu przekonań o człowieku i świecie, narzędzia komunikacji, procesu poszerzenia świadomości własnej trenera oraz narzędzia wspierającego kontakt z grupą.

Elżbieta Pakoca

El-bieta-Pakoca-biaBe-2376x2376

absolwentka:
-wydziału rehabilitacji AWF Warszawa
-czteroletniego szkolenia w Analizie Bioenergetycznej prowadzonego we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundacją Dr Aleksandra Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii – szkolenia nauczycielskiego u dr Davida Berceli TRE®
– szkolenia w terapii manualnej w modelu holistycznym dr A. Rakowskiego
Obecnie w procesie certyfikacji do CBT (tytuł przyznawany przez International Institute for Bioenergetic Analysis).
Licencjonowana, międzynarodowa nauczycielka TRE® (prowadzi szkolenia z tej metody w Polsce, Chorwacji , Danii i Rosji)
Ponad 20 lat pracuje z ludźmi szukając odpowiedzi na pytanie : jak zachować zdrowie ?
Prowadzi sesje indywidualne, zajęcia grupowe, warsztaty rozwojowe, szkolenia TRE® i superwizje.
Autorka wystąpień konferencyjnych poświęconych pracy z traumą.
Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.